Vlasta Collu - profil a médiá

Návrhárka Vlasta Collu mala vždy slabosť pre umenie, dizajn a hlavne couture. Od malička bola trénovaná v couture technikách a klobučníckych technikách pod vedením svojej talentovanej starej mamy.  Štúdium matematiky na Matematicko-fyzikálnej fakulte v Bratislave a neskôr štúdium couture techník na London College of Fashion jej dal nástroje na tvorbu bezchybných siluet a presných strihov. Jej tvorba odzrkadľuje pozornosť na detail, mnohoročné skúsenosti s tvorbou oblečenia pre reálne ženy ako i znalosť siluet vhodných pre rôzne typy postavy. Jej klobučnícka tvorba nesie vplyv jej mentorky legendárnej Marie O’Regan (pracovala ešte pre samotného pána Diora) a jej práca s perím je ovplyvnená tréningom s Ianom Bennetom.

Oblečenie, šaty, róby a doplnky od Vlasty Collu vlastnia klientky z najrôznejších kútov sveta. Okrem toho sa Vlasta zapojila aj do niekoľkých kolaborácií. Najvzrušujúcejšou bola spolupráca na hydrochromatickej couture kolekcie pršiplášťov pre Squid London, ktorá bola vystavovaná v Kent State University Museum v USA. Jej kolekcia monochrómových klobúkov bola vystavená v OC Concept Stores v New Yorku a Saint Tropez. Vytvorila niekoľko klobučníckych kolekcií pre rôznych návrhárov a svadobné butiky v UK, Francúzsku, Dánsku a Slovensku. Jej tvorba figurovala na stránkach mnohých anglických časopisov, ako You and Your Wedding, Cosmopolitan Bride, The Brides, The Wedding, Wedding Ideas, Attire Bridal Magazine, Bridal Buyer; slovenských časopisov, ako Eva, Šarm, Slovenska, Nevesta, Break, na obrazovkách televízií - anglická ITV a Wedding TV a slovenská STV1 a RTV.

Vlasta počas svojho dlhodobého pôsobenia v Anglicku taktiež vyučovala kurzy couture techník a konštrukcie korzetov v lonýnskej škole Fashion Antidote, ako i dávala súkromné lekcie v jej vlastnom štúdiu v Notting Hill v Londýne.

Od roku 2018 pôsobí na Slovensku a venuje sa svojej značke Intimate Stories a freelance práci.

Zlate Stuhy - Piestansky tyzden

Zlate Stuhy 2022

Zlate Stuhy 2022