ŠITIE NA MIERU

 

Svadobne saty z hodvabu 

Môžete si vybrať model z našej kolekcie svadobných šiat a slávnostného oblečenia a dať si ho ušiť na mieru alebo si dať navrhnúť jedinečný model podľa vašich požiadaviek. A pritom nemusíte chodiť k nám do nášho ateliéra, lebo my prídeme za vami (v rámci SR a ČR). Okrem oblečenia ponúkame tiež klobúky a klobučnícke doplnky zhotovené na objednávku a na mieru.

Ako to začne

Prvým krokom k jedinečným šatám je osobné stretnutie, ktoré si môžete dohodnúť 

telefonicky na tel.: 00421 908 894 254 alebo mailom na info@intimatestories.eu.

Aby sme vám celý process uľahčili, my prídeme na stretnutie a skúšky za vami (v rámci SR a ČR).

Na stretnutie si môžete priniesť ukážky toho, čo reprezentuje váš štýl a detailov, ktoré uprednostňujete. Pri návrhu jedinečného modelu hrá úlohu tiež ročné obdobie, typ podujatia, druh priestorov, typ ceremónie a farebná škála. Načrtneme vám modely, kým nenájdeme ten pravý pre vás. Vypracujeme základné veľkostné parametre a vypočítame cenu materiálov a práce potrebnej na zhotovenie vášho modelu.

Materiály si môžete vybrať z našej ponuky luxusných hodvábnych a bavlnených látok a čipiek, alebo si zaobstarať vlastné materiály.

Ako to prebieha

Keď je model vybraný, dôkladne vás zmeriame a zhotovíme strih. Na prvej skúške ho upravíme podľa vašej postavy na bavlnenom alebo hodvábnom základe.

Dôležité je priniesť si na skúšky typ spodného prádla, ktoré budete nosiť pod oblečením. Dôležité je tiež vedieť výšku podpätkov na topánkach, ktoré budete k oblečeniu nosiť, by sme vedeli upraviť správnu dĺžku oblečenia.

Po úpravách strihu začne práca na zvyšných vrstvách šiat a nasledovne sú aplikované ozdoby, výšivky a dekorácie. Zips a lem sú zapracované na koniec.

Ako dlho to trvá

Obyčajne si jedinečné šaty vyžadujú 2-3 skúšky, šaty s korzetmi a komplikované strihy 2-5 skúšok, couture modely od 5 skúšok podľa potreby.

Ak chcete dlhé svadobné alebo spoločenské šaty, odporúčame začať 6 týždňov - 6 mesiacov pred svadbou alebo podujatím. Ak chcete krátke až trištvrťové svadobné šaty alebo spoločenské oblečenie odporúčame 3 týždne - 3 mesiace pred svadbou alebo podujatím. Ak máte záujem o klobúk alebo klobučnícky doplnok, odporúčame 3 týždne - 6 týždňov pred svadbou alebo podujatím.

Časová náročnosť zostrojenia couture oblečenia, couture klobúka alebo "wearable art" je individuálna. Ak máte záujem o takéto modely, kontaktujte nás na info@intimatestories.eu.

Aké sú ceny

Cena oblečenia závisí od typu použitých materiálov, množstva materiálov, vrstiev materiálov v oblečení, množstva práce vynaloženej na vyhotovenie oblečenia a počte potrebných skúšok.

Krátke šaty na mieru v bavlnenom saténe môžete mať vo svojom šatníku už od €250, v hodvábe od €400.

Dlhé šaty na mieru v bavlnenom saténe môžete mať na mieru od €450, v hodvábe od €650.

Dlhé korzetové šaty, či už je korzet zvonka viditeľný alebo vbudovaný, môžete mať vo svojom šatníku v bavlnenom saténe od €750 a v hodvábe od €1200.

Cena za couture oblečenie a "wearable art" začína od €1800, za couture klobúky a klobučnícke výrobky od €650.

Ak by ste chceli vedieť, aká by bola približná cena vašej zakázky, pokojne nás kontaktujte mailom na info@intimatestories.eu.