ÚDRŽBA PRODUKTOV

Práve ste si u nás kúpili šaty, pyžamko alebo nejaký iný kúsok a neviete, ako by ste ich mali udržovať? Aby sme vám to uľahčili, zhrnuli sme pre vás potrebné informácie.

ŠATY

Ak sú vaše šaty zo 100% bavlny, najlepšie je ich preprať v rukách alebo v práčke na kratší cyklus pri teplote 30°C - 40°C. Môžu sa odstrediť. Neodporúčame sušenie v sušičke. Najlepšie sa sušia zavesené na vešiaku. Žehliť ich môžete s nastavením žehličky na bavlnu. Pri tmavej potlači odporúčame žehliť z rubovej strany.

Ak sú vaše šaty zo 100% ľanu, najlepšie je ich preprať v rukách alebo v práčke na kratší cyklus pri teplote 30°C - 40°C. Môžu sa odstrediť. Neodporúčame sušenie v sušičke. Najlepšie sa sušia zavesené na vešiaku. Žehliť ich môžete s nastavením žehličky na bavlnu alebo ľan.

Ak sú vaše šaty zo zmesi ľanu a viskózy, najlepšie je ich preprať v rukách alebo v práčke na kratší cyklus pri teplote 30°C. Môžu sa odstrediť. Neodporúčame sušenie v sušičke. Najlepšie sa sušia zavesené na vešiaku. Žehliť ich môžete s nastavením žehličky na bavlnu.

Ak sú vaše šaty zo 100% viskózy, najlepšie je ich preprať v rukách alebo v práčke na krátky cyklus pri teplote 30°C. Môžu sa odstrediť. Neodporúčame sušenie v sušičke. Najlepšie sa sušia zavesené na vešiaku. Žehliť ich môžete s nastavením žehličky na strednú teplotu.

PYŽAMÁ A NOČNÉ KOŠELE

Ak je vaše pyžamo alebo nočná košeľa zo 100% bio bavlny, najlepšie je ich prať v práčke na kratší cyklus pri teplote 30°C. Môžu sa odstrediť. Neodporúčame sušenie v sušičke. Najlepšie sa sušia zavesené na vešiaku. Žehliť ich môžete s nastavením žehličky na bavlnu. Ak je na nočnej košeli elastická čipka, tú treba žehliť žehličkou nastavenou na syntetické materiály, tj. na čo najnižšej teplote.

Ak je vaše pyžamo, nočná košeľa alebo čiapka na spanie zo 100% bio flanelu, najlepšie je ich prať v práčke na kratší cyklus pri teplote 30°C. Môžu sa odstrediť. Neodporúčame sušenie v sušičke. Najlepšie sa sušia zavesené na vešiaku. Žehliť ich môžete s nastavením žehličky na bavlnu.

Ak je vaše pyžamo, nočná košeľa alebo čiapka na spanie zo 100% ľanu, najlepšie je ich prať v práčke na kratší cyklus pri teplote 30°C. Môžu sa odstrediť. Neodporúčame sušenie v sušičke. Najlepšie sa sušia zavesené na vešiaku. Žehliť ich môžete s nastavením žehličky na bavlnu. Ak je na nočnej košeli čipka, tá je vyrobená zo 100% bavlny, takže ju môžete tiež žehliť žehličkou nastavenou na bavlnu.

Ak je vaše pyžamo, nočná košeľa, bonet alebo čiapka na spanie zo 100% hodvábu, najlepšie je ich preprať v rukách alebo v práčke na krátky jemný cyklus pri teplote 30°C. Odporúčame len pracie prostriedky určené na pranie hodvábu. Hodvábne produkty sa môžu jemne odstrediť. Pri praní v rukách neodporúčame žmýkanie, ale len vytlačenie vody opakovaným zovretím. Neodporúčame sušenie v sušičke. Najlepšie sa sušia voľne zavesené na vešiaku. Žehliť ich môžete s nastavením žehličky na hodváb, môžete ich aj jemne pokropiť. Ak je na nočnej košeli elastická čipka, tú treba žehliť žehličkou nastavenou na syntetické materiály, tj. na čo najnižšej teplote.To platí i pre všetky gumičky a gumy na hodvábnych odevoch, bonetoch a čiapkach.

BUCKET KLOBÚČIKY

Všetky Bucket klobúčiky sú vyrobené zo 100% bavlny. Najlepšie je ich preprať v rukách alebo v práčke na kratší cyklus pri teplote 30°C - 40°C. Môžu sa odstrediť. Neodporúčame sušenie v sušičke. Najlepšie sa sušia voľne zavesené. Žehliť ich môžete s nastavením žehličky na bavlnu. Pri tmavej potlači odporúčame žehliť z rubovej strany (zo strany podšívky).

RETRO ČELENKY

Všetky retro čelenky sú vyrobené zo 100% bavlny. Keďže majú všitý drôtik, nemôžu sa prať v práčke. Odporúčame ich preprať v rukách pri teplote 30°C. Treba si však dať pozor, aby sa drôtik príliš nepokrivil. Neodporúčame žmýkať. Odporúčame vodu ručne vymačkať. Neodporúčame sušenie v sušičke. Najlepšie sa sušia voľne zavesené. Žehliť ich môžete s nastavením žehličky na bavlnu. Pri tmavej potlači odporúčame žehliť cez bavlnenú handričku alebo na nižšej teplote.

HODVÁBNE GUMIČKY

Hodvábne gumičky sú vyrobené zo 100% hodvábu. Najlepšie je ich preprať v rukách alebo v práčke na krátky jemný cyklus pri teplote 30°C. Odporúčame len pracie prostriedky určené na pranie hodvábu. Hodvábne produkty sa môžu jemne odstrediť. Pri praní v rukách neodporúčame žmýkanie, ale len vytlačenie vody opakovaným zovretím. Neodporúčame sušenie v sušičke. Najlepšie sa sušia voľne položené na sieťke. Žehlenie neodporúčame. Môžete ich jemne prepariť.